Guanyador del Gran Premi

Gabriel Figueredo (18 anys), John Cranko School, Alemanya

Aquesta setmana, més de 1.000 joves aspirants es van reunir a la ciutat de Nova York per a les finals del Gran Premi Youth America, que els van donar la possibilitat de competir per obtenir beques i contractes a algunes de les millors escoles i empreses de ballet del món. Aproximadament 85 ballarins van arribar a la ronda final a LincolnDavid H. del centreDimecres al Teatre Koch. Avui, el 20è aniversari de YAGP va acabar a lalliurament de premis del concurs. Seguiu llegint per saber qui va guanyar!




Gabriel Figueredo en una variació de Raymonda



VAM Productions, cortesia YAGP

Gabriel Figueredo (18 anys), John Cranko School, Alemanya



Dona Sènior

Grace Carroll en una variació de Paquita

VAM Productions, cortesia YAGP

1r classificat: Grace Carroll (15), Tanya Pearson Academy, Austràlia



de manera que penseu que podeu ballar entre els 6 primers

2n classificat: Yazmin Verhage (16), Ballet School Theatre Basilea, Suïssa

3r Lloc: Arianna Crosato Neumann (16), Danzaira Escola Professional de Ballet, Peru

Homes Sèniors

Junsu Lee en una variació de Grand Pas Classic

VAM Productions, cortesia YAGP

1r classificat: Junsu Lee (16), Korea National University of Art, Corea del Sud

2n classificat: Francisco Gomes (15), Academia Annarella, Portugal

3r Lloc: Joaquin Gaubeca (16 anys), Cary Ballet Conservatory, Argentina

3r Lloc: Harold Mendez (17 anys), The Sarasota Cuban Ballet School, Cuba

Guanyador del Gran Premi Juvenil

Darrion Sellman en una variació de Llac dels Cignes

VAM Productions, cortesia YAGP

Darrion Sellman (14) , Los Angeles Ballet Academy, USA

Júnior femení

Rebecca Alexandria Hadibroto en una variació de Arlequinada

VAM Productions, cortesia YAGP

1r classificat: Rebecca Alexandria Hadibroto (12 anys), Malrupi Dance Academy, Indonèsia

2n classificat: Ava Arbuckle (14), Elite Classical Coaching, EUA

3r Lloc: Madison Brown (13), Lents Dance Company, EUA

Júnior masculí

Misha Broderick en una variació de Diana i Acteó

VAM Productions, cortesia YAGP

1r classificat: Misha Broderick (13 anys), Master Ballet Academy, EUA

2n classificat: Andrey Jesus (13 anys), Bale Jovem de Sao Vicente, Brasil

3r Lloc: Seungmin Lee (14 anys), Sunhwa Arts Middle School, Corea del Sud

Premis especials

Joao Vitor da Silva en una variació de Coppélia

VAM Productions, cortesia YAGP

Premi Shelley King a l’excel·lència: Summer Duvyestyn (12), Classical Coaching Austràlia, Austràlia

Premi Grishko Model Search: Ava Arbuckle (14), Elite Classical Coaching, EUA

Premi Natalia Makarova d’artística: Anastasia Poltnikova (17), Acadèmia de Ballet Bolshoi, Rússia

Premi Dance Europe: Gabriel Figueredo (18 anys), John Cranko School, Alemanya

Premi Mary Day d’Artistic : Joao Vitor da Silva (15), Ballet Vortice, Brazil

Premi coreògraf destacat: Maiko Miyauchi i Christina Bucci, Yarita Yu Ballet Studio, Japó

Premi al professor destacat: Mariaelena Ruiz, Cary Ballet Conservatory, EUA