Guia de Concursos i Convencions de Dansa


La nostra llista completa de les millors competicions i convencions de dansa que hi ha, amb tots els detalls essencials que necessiteu per planificar una temporada fantàstica. Exploreu a continuació! 24 Seven Dance Convention Director: Danny Wallace 818-432-6085info@24sevendance.com24sevendance.comCompetició Categories: B, C, H, I, J, ...

La nostra llista completa de les millors competicions i convencions de dansa que hi ha, amb tots els detalls essencials que necessiteu per planificar una temporada fantàstica. Exploreu a continuació!




24 Seven Dance Convention

Director: Danny Wallace



818-432-6085

info@24sevendance.com



24sevendance.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Divisions d’edat: Sidekick (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Sènior (16-18), obert (19+) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 30 de juny al 7 de juliol, Las Vegas, NV 13-19 de juliol, Orlando , S'ofereixen classes de FL



Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, T, TO Instructors populars: Kayla Kalbfleisch, tWitch, Allison Holker, Brooke Pierotti, Francisco Gella, Lauren Adams Classes de rendiment Divisions: Edat


Accés a Broadway Inc.

Director: Ron DeVito

516-640-8023

accessbway@aol.com

accessbroadway.com

Competició

Categories: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T, V, SPEC Divisions d’edat: principiant / intermedi: 6 anys i menys Principiant / intermedi i avançat: 7-8, 9-10 , 11-12, 13-15, 16-19 Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 2-7 de juliol, Cape May, NJ Classes ofertes

Convenció

Classes: AC, AUD, C, H, J, L, MT, T Instructors populars: Alaina Hoolihan, Ashley Amber, Bobby Clark, Thom Lake, James Patric Moran, Tezz Yancey Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Acte 1 Talent

Directora: Katie Rustowicz

909-360-3455

info@act1talent.com

act1talent.com

Competició

Divisions d'edat: Nivell d'atenció (necessitats específiques i especials) Vista prèvia (principiant) Primer acte (intermedi) i segon acte (avançat): Mini (5 anys i menys), Petite (6-8), Junior (9-11), Adolescent (12-14), sènior (15-18), adult (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció

Classes ofertes Entrades independents


Adrenaline Dance Inc.

Director: Jeremy Keeton

866-695-4144

info@adrenalinedance.com

adrenalinedance.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, O, T Divisions d’edat: espurnes (5-7), mini (8-10), júnior (11-12), adolescent (13-15), sènior ( 16-19), per a adults (majors de 20 anys) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 29 de juny al 5 de juliol, Las Vegas, NV 10-16 de juliol, Orlando, FL Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, N, T, TO, TECH Instructors populars: Jason Ambrose, Chris Jacobsen, Caroline Lewis-Jones, Nick Dinicolangelo, Nick Bass, Marcea Lane Performance Opps Beques Divisions disponibles: Edat


Aloha Dance Convention

Director: Tsuneo Kawanabe

808-924-4278

asakamoto@jtb-hawaii.com

hawaii-event.com/en/archives/event/3173

Competició

Categories: B, C, DT, H, I, J, L, O, PH, T 2018 Nacionals: Honolulu, HI

Convenció

Classes: DT, E, H, L, M Rendiment Opps Divisions de classe: Capacitat


American All-Star, LLC

Director: Kristen Rapp

985-951-8600

kristen@americanallstar.com

americanallstar.com

Competició

Categories: DT, H, J, O, SPEC Divisions d’edat: secundària (graus 4-8), batxillerat (graus 9-12), universitat Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, grup petit, grup gran 2018 Nacionals : 11 de febrer, Entrades independents a Orlando, FL


American Ballet Competition

Directora: Katherine Kersten

970-376-2607

idea.abc@gmail.com

americanballetcompetition.com

Competició

Categories: B, C, M Divisions d’edat: Divisió I (9-11), Divisió II (12-14), Divisió III (15-20) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, grup petit, grup gran 2018 Nacionals : Classes TBD ofertes Entrades independents

Convenció

Instructors populars: Dinna Bjorn, Eric Viudes, James Ady, Katherine Kersten, Beques Raymond Van Mason Divisions de classe disponibles: edat


American Dance Awards

Directora: Gloria Jean Cuming

203-985-8144

gloriajean @ americandance
awards.com

americandanceawards.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Sis i menors (4-6), Joves (7-9), Junior (10-12) , Adolescent (13-15), Sènior (16-21), Adult (22+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 8-14 de juliol, Hollywood Beach, Classes FL ofertes

Convenció

Classes: A, B, CP, H, J, L, M, MT, PA, P, T Instructors populars: Nick Anthony, Amber Perkins, Noel Bajandas, KC Castellano


Campionats Apex Cheer and Dance

Directors: Corey Moretz, Jim Wargnier i Rebekah Woodson

866-223-8148

becky@apexchampionships.com

apexchampionships.com

Competició

Categories: CHE, DT, H, J, L, O Divisions d'edat: Petita (6 anys i menys), Mini (7-8), Juvenil (9-11), Junior (12-14), Sènior (15-17) , Obert (17+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup 2018 Nacionals: 21 d'abril, Orlando, FL Entrades independents


Convenció de Dansa Art of Movement

Directors: Robert Prescott Lee i Mikey Trasoras 562-275-2032

info@artofmovement.dance

artofmovement.dance

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T Divisions d’edat: principiants (4-6), minis (7-9), juniors (10-12), adolescents (13-15 ), Majors (16-18), Professors (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, T, TECH Instructors populars: Zach Saunders, Scotty Nguyen, Melody Lacayanga, Josie Walsh, Moises Parra, Renee Baldwin Performance Opps Beques Classes disponibles: Edat


Intercanvi de Dansa Artística

Director: Juan Borona

516-749-8975

info@artisticdanceexchange.com

artisticdanceexchange.com

Competició

Divisions d'edat: nivell d'or (principiant) i nivell platí (intermedi-avançat): minis
(5-7), Juniors (8-11), Adolescents (12-15), Sèniors (16-17), Adult (18+)
Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 5-8 de juliol, Virginia Beach, VA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: A, AUD, B, CP, COND, C, DT, F, H, J, L, M, MT, N, PC, PA, T, TO, TECH, VAR, V, SPEC Instructors populars: Theresa Stone , Matt Steffanina, David Moore, Mollee Gray, Alex Wong, Beques Tom Richardson Performance Opps
Divisions de classe disponibles: edat


Artistes Simply Human

Director: Braham Logan
Grua

855-ASH-Dance

info@ashproductions.com

ashdance.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d’edat: Mini-mudances (4-6), Artistes en formació (7-9), Intermedi (10-14), Divisions avançades (15+) de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 25 de juny, Orlando,
Les classes FL ofereixen entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, C, F, H, J, MT, PC, T, TO Instructors populars: Lisette Bustamante, Judy Rice, Gregg Russell, Jojo Gomez, Rudy Abreu, Desmond Richardson Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Edat


Concurs d’arts escèniques entre bastidors

Directors: Cathy & Tara

866-807-9298

backstagecomp@aol.com

backstageperformingarts
competition.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V
Divisions d'edat: Mini (4 anys i menys) (5-6), Petite (7-8), Junior (9-10) (11-12), Adolescent (13-14) (15-16), Senior (17- 19), Divisions de mida del grup per a adults (majors de 20 anys): solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 9-12 de juliol, Hershey, PA Classes ofertes


Concurs Nacional de Talents Believe

Director: Matt Dillard

844-737-3737

info@believetalent.com

believetalent.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Divisions d'edat: principiant, intermedi, avançat: Mini (8 anys i menys), Junior (9-11), adolescent (12-14), sènior (15-19) avançat: adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 27 de juny , Ocean City, MD Classes ofertes Beques disponibles Divisions de classe: Edat


BellaMoxi Dance

Director: Ashleigh Keefer

info@bellamoxi.com

bellamoxi.com

Competició

Categories: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Mini (7-9), Junior (10-12), Adolescent (13-15) , Sènior (16-18), Pros (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: TBD, Phoenix, AZ Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: AC, AUD, B, CP, COND, C, H, J, L, M, MT, PC, PA, P, T, TO, TECH Instructors populars: Alex Little, Dusty Button, Brandon Dumlao, Matthew Prescott, Andrew Drost, Cameron Lee Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: edat


Més enllà de les estrelles

Directors: Ginny Faubell i Nikki Tennant 609-259-8760

info @ beyondthestars
competition.com

beyondthestarscompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, grup petit, grup gran, línia, producció

Convenció

Classes: Beques H, J, L, MT, T Divisions disponibles de les classes: edat


Boogie Fever EUA

Directors: Will Shover i Robbie Anderson 877-647-7326

info@dancemachineonline.com

boogiefeverdance.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J,
L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Divisions d'edat: Petites (6 anys i menys), Elit (20+) Recreatives,
Mitjà i avançat: Mini
(7-8), Petite (9-10), Junior (11-12), Adolescent (13-14), Senior (15-19)
Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals:
14 de juny, Rock Hill, SC


BOUNCE!

Directors: Christopher Recchia, Kimberly Recchia i Roger C. Jeffrey 732-664-8170

bouncecompetition@gmail.com

bouncecompetition.com

Competició

Divisions de mida del grup: en solitari,
duo / trio, petit grup, gran
grup, línia, producció 2018 Nacionals: East Brunswick, NJ Classes oferts
Entrades independents

Convenció

Classes: AC, B, COND, C, H, J, L, M, PC, T Instructors populars: Thang Dao, AC Ciulla, Lisa Hopkins, Darrell Grand Moultrie, AntBoogie, Jennifer Golonka Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Capacitat


BravO! Concurs Nacional de Dansa i Talent

Director: Brendan C. Buchanan

877-272-8641

info@bravocompetition.com

bravocompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, V, SPEC
Divisions d'edat: Nivell O! Verture (principiant) i Encore! Nivell (intermedi): Petite (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescent (12-14), Senior (15-19) BravO! Nivell (competitiu): Petite (8 anys i menys), Junior (9-11),
Adolescent (12-14), Sènior (15-19), Adult
(20 anys o més) Mida del grup
Divisions: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Entrades independents


L’últim ball de Cathy Roe

Directora: Cathy Roe

269-664-5437

cathyroe1@aol.com

cathyroe.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Minis (7 anys i menys), Petite (8-9), Junior (10-12) , Adolescent (13-15), Sènior (16-19), Adult (20+), Divisions de mida Pro-Am Group: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Mason, OH Independent Entrades


Celebration Talent Competition

Directors: Mitchell i Robin Dettwiller 888-610-8882

info@celebrationtalent.com

celebrationtalent.com

Competició

Divisions d'edat: Rising Stars (principiant / intermedi) i Shining Stars (avançat): Petite (8 anys i menys), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Adult (20+) Grup Divisions de mida: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia 2018 Nacionals: 24-29 de juny, Orlando, FL 11-16 de juliol, Wisconsin Dells, WI Classes ofertes

Convenció

Classes: B, C, F, H, J, L, MT, T Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concursos i convencions de dansa de famosos

Director: Drew Phillip

480-706-8888

celebrity@dancecelebrity.com

dancecelebrity.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, J, H, L, O, PH, T, SPEC Divisions d'edat: Mini (3-4), Pre-Junior (5-6), Junior (7-8), Intermedi (9-10), Preadolescent (11-12), Adolescent (13-14), Sènior (15-16), Premier (17-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, producció Nacionals del 2018: del 22 al 28 de juny, les entrades independents ofereixen classes nacionals al mar

Convenció

Classes: AC, AUD, B, COND, C, F, H, J, L, MT, T, TO, TECH Instructors populars: Ade Obayomi, Cat Cogliandro, Chelsea Thedinga, Tony Elliott, Macus Jones, Eliana Girard Beques de rendiment Opps Divisions de classe disponibles: habilitat


CNADM
(Associació nacional de mestres de dansa de Chicago)

Director: Kathy Velasco

815-397-6282 dance@cnadm.com

cnadm.com

Competició

Categories: B, H, J, L, O, T Divisions d'edat: Mini (7-9), Junior (10-12), Intermedi (13-14), Senior (15+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup Nacionals del 2018: 23 de juliol, s’ofereixen classes de Rockford, IL

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, M,
MT, PC, T, TO Instructors populars: Connie Fagan-Sweeney, Tom Alexander, Melissa Anderson, Jeremy Plummer,
Nick Pupillo, Stacy Jo Keller Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Cue The Music

Directora: Christina Giordano

215-605-7546 info@ctmdance.com

ctmdance.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisió d'edat: principiant, intermedi i competitiu: Mini (7 anys i menys), Petite (8-9), Junior (10-12), adolescent (13-15), adolescent sènior (16-18), adult (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Classes ofertes

Convenció

Classes: B, H, J, L, T Instructors populars: Holly Fusco, Robin Passmore, Michelle Figueiredo, Bridget Holmes, Dana Tavares Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Els Premis de la Dansa

Directors: Gil Stroming,
Ray Leeper i Danny Wallace

818-432-1234 x115

info@thedanceawards.com

thedanceawards.com

Competició

Categories: A, B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Divisions d'edat: Peewee (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Adolescent (13-15 ), Sènior (16-18), obert (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 30 de juny-7 de juliol, Las Vegas, NV 13-19 de juliol , Orlando, FL Ofertes de classes

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, T, TO Instructors populars: Francisco Gella, Mandy Moore, Mia Michaels, Denise Wall, Anthony Morigerato, tWitch Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Edat


Camps de dansa

Directors: Sandee Keller i Charleen Fantasma 816-452-1440

sandee@dancechampsevents.com

dancechampsevents.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Petites (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescents (12-15), Sèniors (16-18) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: TBA, Kansas City, MO


Dance Educators of America, Inc.

Directors: Fran Peters i Stephen Ball 914-636-3200 x100

info@dancedea.com

dancedea.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: alevins petits (8 anys i menys), júnior (9-10), preadolescent (11-12), Adolescents (13-15), Sènior (16-19), Sènior ampliat (20-24), Adult (25+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juliol 2018, les classes de West Palm Beach, FL ofereixen entrades independents

Convenció

Classes: A, AUD, B, COND,
C, H, J, L, MT, P, T, TO, TECH, VAR, V Instructors populars: Juan Sanchez, Scott Fowler,
Drew Burgess, KC Castelano,
Todd Shanks, Erik Saradpon Beques Divisions de classe disponibles: habilitat


Expressions de dansa

Director: Cathy Tubolino

215-356-2139 tkat5678@aol.com

danceexpressionscompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, SC, T Divisions d'edat: principiant, intermedi i avançat: 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 , 13-14, 15-16, 17+ Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Entrades independents Beques disponibles


Dance Machine ANDC

Director: Will Shover

877-647-7326

info@dancemachineonline.com

dancemachineonline.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC
Divisions d'edat: No Nivells: Petits
(6 anys i menys), Elit (20) Recreatiu, Intermedi i Avançat: Mini (7-8), Petite (9-10), Junior (11-12), Adolescent (13-14), Senior (15-19) ) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 20 de juny, Rock Hill, SC


Dance Ovations, LLC

Director: Anne-Marie Petricone

603-347-1063

danceovations@gmail.com

danceovations.net

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Divisions d’edat: recreatives i competitives: 6 anys i menys, 7-9, 10-12, 13-15, 16- 19 recreatius, competitius i professionals: 20+ Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, producció Nacionals del 2018: 26 de juny, Hyannis (Cape Cod), classes que s’ofereixen


Competicions de Dance Power

Director: Darryl Hodgins

800-418-9460

info@dancepower.com

dancepower.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, SPEC Divisions d'edat: divisió I (0-2 anys d'entrenament), divisió II (3-5 anys d'entrenament), divisió III (6+ anys d'entrenament) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Beques disponibles


La ràbia de la dansa

Directors: Rochelle Ing i Tessa McDermott 289-921-5501

thedancerage@gmail.com

thedancerage.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: principiant, nivell competitiu 1 i nivell competitiu 2: Munchkin (6 anys i menys), Mini (7-9), júnior (10-12), intermedi (13-15), sènior (16-19), adult (20+) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, grup petit, grup gran, línia , Classes de producció Ofertes entrades independents

Convenció

Classes: A, AC, AUD, B, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, PC, P, T, TO, TECH, VAR, V, SPEC Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Dance Revolution

Directora: Michelle Brogan

817-251-9898

info@dance-revolution.com

dance-revolution.com

Convenció

Classes: B, C, F, H, J, L,
MT, TO, TECH Instructors populars: Vincent Hardy, Trevor Parmentier, Misty Rascon Smith, Misty Lown, Marc Wayne, Megan Waldron Performance Opps Beques
Divisions de classe disponibles: Habilitat / Edat


Dance Showcase EUA

Directora: Glenda Boenig

817-572-6617

glenda@danceshowcaseusa.com

danceshowcaseusa.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Divisions d’edat: nivell de cristall (principiant / recreatiu), nivell de diamant (intermedi) i nivell d’estrella ( Avançat): Minis (4 anys i menys), Petite (5-6) (7-8), Juniors (9-10) (11), Adolescents (12) (13-14), Sèniors (15-16) (17 -19), adults (20-29) (30+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juny de 2018, Dallas / Ft. Worth, TX
Beques disponibles


Ballar la màgia!

Director: Debi Barr

714-890-5678

dance@dancethemagic.com

dancethemagic.com

Convenció

Classes: AUD, DT, J
Rendiment Divisions de classe Opps: Capacitat


Dance Troupe, Inc.

Director: Alexis McDonald

276-647-1882

dti@dancetroupechallenge.com

dancetroupechallenge.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J,
L, M, MT, O, P, T, V, SPEC
Divisions d'edat: primària (7 anys i menys), prebenjamí (8-9), júnior (10-11), intermedi (12-13), secundària (14-16), sènior (17-19), adult (19 +) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Savannah, GA Classes ofertes
Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, C, H, J, L,
MT, T Instructors populars: Jayme Radeke, Yorelis Apolinario, Andrew Bechtold, Angel Tyson, Jessica Ice, Brent McBeth Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


El Campionat de Dance Worlds ™

888-315-9437 worlds@usasf.net

usasf.net

Competició

Categories: CHE, C / L, DT, H, J Divisions d’edat: equip de ball júnior (15 anys i menys), sènior (18 anys i menys), obert (14+) Divisions de mida del grup: petit grup, gran grup 2018 Mons: abril 28-30, Orlando, FL


DanceMakers Inc.

Directors: Bradley i Felicia Taylor 949-715-5300

info@dancemakersinc.com

dancemakersinc.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, MT, O, P, T Divisions d'edat: ball de campaments (3-6), júnior (7-10), adolescent (11-13), sènior (14+) ), Assistent (14+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 23 de juny, Myrtle Beach, SC Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, P, T, TO, TECH Instructors populars: Keith Clifton, Justin Giles, Kathryn McCormick, Erica Sobol, Dejan Tubic, Robert Roldan Performance Beques Opps Divisions de classe disponibles: edat


Ballarins Inc.

Director: Dan Barris

732-685-8182

info@dancers-inc.com

dancers-inc.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: estrella futura (principiant), estrella creixent (intermedi), grup estrella (avançat) Divisions de mida: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juliol de 2018, Portland, ME i Poconos, s’ofereixen classes PA

Convenció

Classes: AUD, B, CP, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, N, PC, T, TO, TECH, VAR, V Instructors populars: Ambrose, Chehon Wespi-Tschopp , Lindsay Arnold, Travis Breen, Crystlz, J-Biz Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Dream Dance Challenge

Directora: Christine Studley

954-781-6833

info@dreamdancechallenge.com

dreamdancechallenge.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V
Divisions d'edat: recreatives, intermèdies i avançades: Petite (8 anys i menys), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Pre-Professional (19+) Divisions de mida del grup: sol , duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Classes TBA ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, T, TECH Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Creador de somnis

301-870-9550

dreammakerdance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: principiants, intermedis i avançats: 8 anys i menys, 9-11, 12-14 , 15-19, 20+ Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció
Entrades independents


Dansa Dupree

Director: Kari Anderson

888-498-2998

dupree@dupreedance.com

dupreedance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Minis (8 i menys), Juniors (9-12), Adolescents (13- 15), sènior (16-19), adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 29 de juny, Chicago, IL Classes ofertes

Convenció

Classes: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, PA, T, TO, TECH Instructors populars: Patrick Burns, Ellenore Scott, Thayne Jasperson, Terrill Mitchell, Addison Holmes , Erick Yanez Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


DX: Dance Xtreme

Directora: Lisa Saline

763-792-8989 info@dxevents.com

dxevents.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Divisions d'edat: Novell, Intermedi i Avançat: Mini (6 anys i menys), Petite ( 7-8), júnior (9-11), adolescent (12-14), sènior (15-19) Necessitats especials (totes les edats) Pare / filla (1 adult, 1 nen) Grup Pro-Am (professor / pro) Divisions de mida: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: MN

Convenció

Classes: B, C, F, H, J, L, MT, T Instructors populars: Alyssa Ness, Eliana Girard, Misty Rascon Smith, Yoshi Pineda, Charleigh França, Dwaine Wells Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Dynamite National Talent Competition

Director: Stepp Stewart

267-973-2916 dynatalent@aol.com

thesteppstewart.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, PH, P, T Divisions d'edat: Mini (4-8), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16+) Divisions de mida del grup: solitari, duo / trio, petit grup, línia, producció Classes ofertes
Entrades independents Performance Opps
Beques disponibles


Earthshakers: la competició

Directora: Michelle Brogan

817-251-9898

info@dance-revolution.com

earthshakerstalent.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L,
M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Prodigi (principiant), protegit (intermedi) i Prestigi (avançat): Mini Shakers (6 anys i menys), Petite Shakers (7-9), Junior Shakers (10-12 ), Teen Shakers (13-15), Senior Shakers (16-19), Pro-Am (20+) Divisions de mida del grup: en solitari,
duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 21-22 d'abril, Dallas, TX Classes ofertes Entrades independents Beques disponibles


Copa Elite Dance

Directora: Kayla Scurlock

985-851-5108

elitedancecup@att.net

elitedancecup.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Premier, Bàsic i Elit: Petita (4-8), Junior (9-12), Adolescent (13 -15), sènior (16-19), adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Biloxi, MS i
Les classes de St. Louis, MO, ofereixen opcions de rendiment
Beques disponibles


Elite Performance Challenge

Directors: Anthony & Nichole Fortunato 508-647-1000

eliteperformancechallenge@yahoo.com

eliteperformancechallenge.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: recreatives, avançades i competitives: Mini (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescents (13-15 anys) ), Senior (16+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 29 de juny, Mystic, CT Classes ofertes Entrades independents


De nou DCS

Directors: Rhonda Marchant i Susan Barnes 803-785-8566

rhonda@encoredcs.com

encoredcs.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, V, SPEC
Divisions d'edat: recreatives i competitives: Petites (6 anys i menys) (7-8) Recreatives, competitives i d'elit: júnior (9-11), adolescent (12-14), sènior (15-18) Pro-Am (19 +) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 4 de juliol, Charleston, SC 19 de juliol, Virginia Beach, VA Classes ofertes

Convenció

Classes: A, AUD, B, CP, COND, C, H, J, L, M, MT, N, PC, T, TECH Instructors populars: Caroline Lewis-Jones, Nick Dinicolangelo, Brandon Girouard, Susan Hancock, Phil Orsano Actuació Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Arts escèniques Encore

Director: Caron Moore

817-926-9686

info@encoreperformingarts.com

encoreperformingarts.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescent (13- 15), sèniors (majors de 16 anys) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Nacionals 2018: 19 de juny, Las Vegas, NV Classes ofertes

Convenció

Classes: AUD, B, C, H, J, L, MT, PC, T, TO, TECH Instructors populars: Kevin i Marcel Wilson, Gregg Russell, Liz Imperio, Marcea Lane, Desiree Robbins,
Geo Hubela Performance Opps Beques Divisions disponibles de classe: Edat


Concursos Nacionals de Dansa Energy

Director: Gina Dudash

954-780-7177

office@energyndc.com

energyndc.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Petite (9 anys i menys), Junior (10-12), Adolescent (13-15), Senior (16-18), Divisions de mida del grup per a adults (19+ anys): solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 18-22 de juliol, Sandusky, OH Classes ofertes Entrades independents Beques disponibles


Excel in Motion

Director: Anthony & Nichole Fortunato 508-647-1000

excelinmotion@yahoo.com

excelinmotion.com

Convenció

Classes: C, H, J, L, T

Instructors populars: Casie GoShow, Alex Wong, Ellenore Scott, Laura Edwards, Cyrus Spencer, Aaron Turner Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Edat


Aparador de talents extrems

Director: Leann Knotts

412-736-5600

extremetalent
showcase@gmail.com

extremetalentshowcase.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, MT, O, PH, P, T, V, O, SPEC Divisions d'edat: Acadèmia i Extrem: Mini (6 anys i menys), Petite (7-9), Junior (10-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 25 de juny, Pittsburgh, PA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: B, C, H, J, MT, T Instructors populars: Cedric Botelho, Alex Wong, Sasha Mallory, Audrey Case, Valerie Rockey, Aaron Turner Beques de rendiment Opps Divisions disponibles de la classe: Capacitat


Fluid Dance Conventions, Inc.

Director: Sarah M. Verville

866-659-5554

fluid@fluiddance.com

fluiddance.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Minis (5-8), Juniors (9-11), Adolescents (12-14), Sèniors (15-19 ) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup,
Classes de producció Ofertes independents

Convenció

Classes: AC, AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PA, T, TO, TECH, VAR, V Instructors populars: Victoria Moore, Kristin Sudeikis, Matthew Shaffer, Todd Flanagan, Tracie Stanfield, Corina Kinnear Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concurs de Dansa de la Fúria

Directors: Robyn Ferrell, Michelle Schamel i Anjie Eaton

720-907-FURY info@furydance.com

furydance.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: principiant, intermedi i avançat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescent (13-15), sènior (16-19) per a adults i professionals: 20 divisions de mida del grup: solitari, duo / trio, petit grup, gran grup, producció 2018 Nacionals: 15 de juliol, House Springs, MO Classes ofertes Entrades independents


Sèrie Fuse Dance / Champions Cup

Directors: Sheryl Knight i Linda Barclay 317-891-8260

info@championscupseries.com

championscupseries.com

Competició

Categories: CHE, DT, H, J, L, O Divisions d’edat: Petita (6 anys i menys), Mini (8 anys i menys), Preparació juvenil (11 anys i menys), Juvenil (11 anys i menys), Preparació juvenil (14 anys) menors), júnior (14 anys i menys), preparació sènior (10-18), sènior (10-18), sènior obert (17+), necessitats especials (totes les edats) Divisions de mida del grup: sol, duo / trio, grup petit , gran grup Nacionals del 2018: Classes de Covington, KY, que ofereixen entrades independents


Concurs Nacional de Dansa Fusion

Directors: Jill Reeves i Paula Dell-Beasley 912-230-9687

fusiondancecomp@gmail.com

fusionndc.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: recreatives i intermèdies: Petites (8 anys i menys) Recreatives, intermèdies i d'elit: júnior (9-11), adolescents (12- 14),
Sènior (15-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció
Nacionals del 2018: 20 de juny, Daytona, FL, ofereix classes entrades independents

Convenció

Classes: B, C, H, J, T, TECH Instructors populars: Tokyo, Alisha Captain, Liz Borom, Lauren Alston, Diana Brooks
Actuació Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Groove Street Productions Dance Convention

Directors: Joanne i Alex Pesusich 604-449-2488

info@gspdanceconventions.com

gspdanceconventions.com

Convenció

Classes: AUD, C, F, H, J, L, MT, PA, T, TO, TECH, SPEC Instructors populars: Liz Tookey, Luther Brown, Tara Jean Popowich, Sabrina Phillip, Scott Forsyth, Carlo Atienza
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Campionats de ball de caps de cartell

Director: Shari Tomasiello

973-927-8007

info@headlinerscompetition.com

headlinerscompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: principiants, recreatius i competitius: 6 anys i menys, 7-9, 10-12, 13-15, 16 + Divisions de mida de grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 8 de juliol, Atlantic City, NJ Classes ofertes Entrades independents
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Concurs de Dansa d’Alta Demanda

Directors: Natalie Layton i Kelli Rooney 401-584-2433

hddancecompetition@gmail.com

hddancecompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T Divisions d'edat: Mini (5 anys i menys), Petite (6-9), Junior (10- 12), adolescent (13-15), sènior (16-18) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: NJ
Entrades independents

Convenció

Classes: C, F, H, J, L,
MT, TECH Instructors populars: Chio Yamada, Alison Solomon, Cassie Russo-Sweeney, Austin Dillon, Daniel Vaniska Beques Divisions de classe disponibles: Edat


Hollywood Vibe

Directors: Christopher & Anne Smith 818-567-2359

info@hollywoodvibe.com

hollywoodvibe.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Minis (5-7), Juniors (8-10), Intermedi (11-12), Adolescents (13 -14), Majors (15-18), Pro-Am (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 5 de juliol, Anaheim, CA Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: AUD, B, F, H, J, L, M, MT, PC, PA, T, TO, TECH Instructors populars: Alexa Anderson, Liz Imperio, Kent Boyd, Brooke Lipton, David Moore, Beques Caitlin Kinney Performance Opps Divisions de classe disponibles: edat


M’encanta la dansa

Director: Kim McKimmie

503-253-2020

kim@ilovedance.com

ilovedance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, SC, T Divisions d'edat: principiant, elemental, júnior i sènior: 3-5, 6-8, 9-11, 12-14, 15-17, 18+, Grup de més de 40 anys
Divisions de mida: solo, duo / trio, petit grup, gran grup,
Classes de producció Ofertes independents


Imagineu el National Dance Challenge

Director: Shaun Moe

315-572-1189

info@imaginedancechallenge.com

gat perquè creguis que pots ballar

imaginedancechallenge.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: principiants, intermedis i avançats: 8 anys i menys, 9-11, 12 -14, 15-19 Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 13-17 de juliol, Hershey, PA Entrades independents


Concurs Impact Dance

Directors: Mitzi Roberts, Jennifer James i Donna Panzer

507-381-1143

impactdancecomp@gmail.com

impactdancecompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Divisions d'edat: recreatives, intermèdies i elit: petita (8 anys i menys), júnior (9-12), adolescent (13-14), sènior ( 15+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juny de 2018, Okoboji, IA Classes ofertes Beques disponibles


Ball de l’infern

Directora: Laura King

410-255-7095

laura@infernodance.com

infernodance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, V Divisions d'edat: Spark (principiant), Fire (intermedi), Blaze (avançat): 4 anys i menys , 5-6, 7-8, 9-11, 12-14, 15-16, 17-
19, 20+ Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 1 de juliol, Orlando, FL Classes Ofertes Entrades independents Rendiment Opps Beques disponibles


JAMfest Dance Super Nationals

Director: Molly Whiting

502-653-4936
mwhiting@varsity.com

jamfest.com/dancesuper

Competició

Categories: CHE, C, DT, H, J, L, MT, O Divisions d'edat: Petita
(6 anys i menys), Mini (9 anys i menys), Juvenil (12 anys i menys), Junior (15 anys i menys), Sènior (18+), Obert (14+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, grup petit , gran grup, línia, producció Nacionals del 2018: del 10 a l'11 de febrer, s'ofereixen classes de St. Louis, MO

Convenció

Classes: CHE, H, J, L


JUMP (La Convenció Alternativa)

Director: Gil Stroming

818-432-4395 info@jumptour.com

jumptour.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Divisions d’edat: JUMPstart (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Adolescent (13-15), Sènior (16-18), obert (19+) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 30 de juny al 7 de juliol, Las Vegas, NV 13-19 de juliol, Orlando , S'ofereixen classes de FL

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, T, TO Instructors populars: Misha Gabriel, Mia Michaels, Mandy Moore, Teddy Forance, Nick Lazzarini, Willda
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Revista artística infantil

Director: Noah Lands

714-826-8440 info@dancekar.com

dancekar.com

Competició

Nacionals del 2018: del 19 al 25 de juny, Ciutat de Panamà, FL, 1-6 de juliol, Las Vegas, NV, 5-10 de juliol, Ciutat de Panamà, FL, 8-13 de juliol, Ledyard, CT, 10-15 de juliol, Anaheim, CA, del 21 al 25 de juliol , Myrtle Beach, SC

Convenció

Classes: Beques H, J, L, MT, T disponibles


L.A. DanceMagic

Director: Jackie Sleight

818-541-1316

office@ladancemagic.com

ladancemagic.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d’edat: Preparació juvenil (4-7), Junior (8-11), Adolescent (12-15), Sènior (16- 18), Divisions de mida del grup Pro (19+): solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 20-24 de juliol, Anaheim, CA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, MT, N, PC, PA, T, TO, TECH Instructors populars: Christian Vincent, Ayodele Casel, Albert Blaise Cattafi, DJ Guthrie, Eddie Moody, Will Thomas Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Salt, saltar! Concurs Nacional de Dansa

Director: Drew Voss

800-790-LEAP (5327)

info@leapcompetition.com

leapcompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, T, SPEC
Divisions d'edat: Omet! Nivell
(menys competitiu) i Leap! Nivell (màxim competitiu): Petite (4 anys i menys) (5-6) (7-8), Junior (9, 10, 11), Teen (12, 13, 14), Senior (15-16) (17- 19), Divisions de mida del grup per a adults (majors de 20 anys): solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia 2018 Nacionals: TBA, Ames, IA Entrades independents


Projecte Manhattan Dance

Director: Bill Hotaling

623-376-7578 info@mdpdance.com

mdpdance.com

Convenció

Classes: AUD, B, C, H, J, L, M, MT, T, TECH Instructors populars: Kameron Bink, Ade Obayami, Bill Hotaling, Chris King, James Boyd, Joshua Bergasse Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Marca d’excel·lència del talent nacional

Directors: Randy Kalis i LaRon Higgins 469-872-6566

randy @ markofexcellence
talent.com

markofexcellencetalent.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Divisions d'edat: marca del futur (principiant), intermedi i avançat: Mini (5 i menors), Petite (6-8), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19) No competitiu: Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Nacionals 2018: Classes TBA ofertes Beques disponibles


Marqueu el vostre nom a la llum

Directors: Carla Pappalardo i Laura Cruz 201-960-1495

marqueeyournameinlights@gmail.com

marqueeyournameinlights.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: Novells i competitius: principiants (5-6), Mini (7-9), júnior (10- 12), adolescent (13-15), sènior (16-18), universitat (19-21) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, producció 2018 Nacionals: 18 de juliol, classes de Barrington, IL Entrades independents ofertes

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, M, MT, T Instructors populars: Ellen Werksmen, Tyler Maloney, Brandon Girouard, Noah Gouldsmith, Samantha Jay, Ariana Crowder Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Edat


Ball de mascarades

Directora: Melissa May

985-651-0001

info@masqueradedance.com

masqueradedance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Petita
(8 anys i menys), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, producció


Ball de Monstres

Director: Andy F.

888-566-6787

info@monstersdance.com

monstersofhiphop.com

Competició

Categories: Divisions d'edat H: Recreatiu: júnior (6-10), intermedi (11-14), avançat (15+), indústria (16+) Competitiu: 12 anys i menys, 13-16, 17+ Grups de divisions: solo , duo / trio, petit grup, gran grup Nacionals del 2018: 27 de juliol, Los Angeles, CA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, CP, DT, H, PC Instructors populars: Parris Goebel, Luther Brown, Kevin Maher, Sean Bankhead, Jaja Vankova, Lyle Beniga Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Capacitat


Aparador Nacional de Dansa

Directors: Sonia James Pennington i Alana Donato

908-874-0040

nds @ nationaldance
showcase.com

nationaldanceshowcase.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Minis (5 anys i menys), Petites (6-8), Juniors (9- 10), pre-adolescents (11-12), adolescents (13-14), pre-sèniors (15-16), sèniors (17-19), divisions de mida del grup Pro-Am: solo, duo / trio, petit grup , gran grup, línia, producció Nacionals del 2018: del 30 de juny al 3 de juliol, a Atlantic City, NJ, s'ofereixen les entrades independents


Fundació Nacional YoungArts

Director: Carolina Garcia Jayaram 305-377-1140

info@youngarts.org

youngarts.org

Competició

Categories: B, C, H, J, M, MT, SC, T Divisions d’edat: 15-18 Divisions de mida del grup: en solitari 2018 Nacionals: Miami, FL Entrades independents Rendiments Beques disponibles


New York City Dance Alliance

Directors: Joe Lanteri i Leah Brandon 866-NYC-5678

info@nycdance.com

nycdance.com

Competició

Categories: B, H, J, L, MT, O, T Divisions d'edat: Mini (7-10), Junior (11-12), Adolescents (13-15), Sènior (16-18) Divisions de grups: en solitari , duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Classes ofertes a Nova York, NY

Convenció

Classes: AUD, B, C, H, J, L, MT, PA, T Instructors populars: Chloe Arnold, Joe Lanteri, Suzi Taylor, Joey Dowling, Andy Pellick, Kim Craven Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Edat


New York Dance Experience

Director: Robert Mulrey

732-600-5278

nydanceexp@aol.com

dancenyde.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescent (13- 15), sèniors (majors de 16 anys) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Lanoka Harbor, NJ Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: AUD, B, CP, C, F, H, J, L, MT, TECH Instructors populars: Joe Berry, Rachelle Rak, Jermaine Johnson, Caitlin Wheeler, Courtney Miller, Matthew Shaffer Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Edat


NexStar National Talent Competition

Directora: Kathy Helton

937-376-7777

contactus @ nexstar
competition.com

nexstarcompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Avançat, Mitjà i Novell: Petita
(8 anys i menys), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 25 de juny -L'1 de juliol, les classes de Sandusky, OH, ofereixen entrades independents


Concurs de Danses de les Estrelles del Nord

Directors: Leahanne Kvasni i Chelsea Chamberlain

905-901-2370

info@northernstarsdance.com

northernstarsdance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Divisions d’edat: novell, competitiu i avançat competitiu: Tyke (4-6), Mini (7-8 ), Petite (9-10), Junior (11-12), Intermedi (13-14), Teen (15-16), Senior (17-18) Competitiu i avançat Competitiu: Adult (19-29) Competitiu: Adult + (30+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 3 de juliol Classes ofertes Entrades independents


NRG danceProject

Director: Rustin Matthew

877-909-4674

nrgdanceproject@gmail.com

nrgdanceproject.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, O, T Divisions d'edat: Lil Spark (5-6), Mini (7-8), Junior (9-12), Adolescent (13-15), Senior (16+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Nacionals 2018: 1 de juliol, Nova Orleans, LA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, C, H, J, L, T Instructors populars: Amanda Pierce, Rustin Matthew, Josh Killacky, Hailee Payne, Mallauri Esquibel, Nick Gonzalez Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Edat


Dansa NTG

Director: Stephani Kammer

818-915-6153 ntgdance@gmail.com

ntgdance.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T Divisions d'edat: Adolescent (5-6), Mini (7-9), Junior (10-12), Adolescent (13-15 anys) ), Senior (16+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: New Orleans, LA Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: AUD, B, C, F, H, J, L, M, MT, PA, T, TO Instructors populars: Teddy Tedholm, Stephani Kammer, Kelsey Self Williams, Patrick Pugh, Laura Williams, Nikki Loud Performance Opps Beques disponibles Divisions de classe: habilitat


Convenció de Dansa NUVO

Director: Ray Leeper

818-432-2894 go@gonuvo.com

gonuvo.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Divisions d’edat: Nubie (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Adolescent (13-15), Sènior (16-18), obert (19+) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 30 de juny al 7 de juliol, Las Vegas, NV 13-19 de juliol, Orlando , S'ofereixen classes de FL

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, T, TO Instructors populars: Anthony Morigerato, Ray Leeper, Stacey Tookey, Travis Wall, Kenny Wormald, Denise Wall
Actuació Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Competicions de Dansa Odissea

Director: Nathan Dantzler

866-92-DANSA

odysseydance@gmail.com

odysseytalent.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, P, SPEC Divisions d'edat: recreatives, intermèdies i elits (totes les edats) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Entrades independents


A l’escenari de Nova York

Directors: Joe Lanteri i Leah Brandon

877-NYC-5678

info@onstagenewyork.com

Competició


Concurs de convocatòries obertes

Director: Pam Chancey

212-582-3474

info@opencallcompetition.com

opencallcompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T Divisions d'edat: Petita (6 anys i menys), Junior (7-9), Pre-adolescent ( 10-12), adolescent (13-15), sènior (16-18), preprofessional (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 10 de juliol Les classes de, Las Vegas, NV ofereixen entrades independents


Concurs Nacional de Dansa Platí

Directors: Ron i Terri Rogers

404-551-4518

ron@danceplatinum.com

danceplatinum.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, V, T, SPEC Divisions d’edat: recreatives, intermèdies i elit: Petite (8 anys i menys), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Adult (20+ i professors) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 12 de juny, Ciutat de Panamà, FL, 27 de juny, les classes de Pigeon Forge, TN ofereixen entrades independents

Convenció

Classes: AUD, C, H, J, L, MT, T Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concurs d’Arts Escèniques Platí

Directors: Kathy, Marie i Janine

888-757-5284

ppacomp@hotmail.com

ppacomp.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: principiants, intermedis i avançats: 4-19 Pro-Am (totes les edats) ), Adult (20-25), pare (26+) Coreografia estudiantil (totes les edats) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 12 de juliol, Bridgewater, MA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: C, H, J, L, MT, T Instructors populars: Tee Minton, Macy Reeves, Ryan Casey, Stephanie Moller, Sarah Kay, Deb Casey Beques Divisions disponibles de la classe: Edat


El poder de la dansa

Director: Kevin Haver

917-693-9639

office@thepowerofdance.net

thepowerofdance.net

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Mini (4 anys i menys), Super-Petite (5-6), Petite (7-8) , Junior (9-10), Tween (11-12), Teen (13-15), Senior (16-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: s’ofereixen classes TBA

Convenció

Classes: C, H, J, T Instructors populars: Sheila Barker, Rory Freeman, Megz Alfonso, Ali Bradley, Tara Memi Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Power Pak Dance Intensiu

Directors: Noelle Packett i Chrystan Sheatzley 240-412-1804

powerpakdance@yahoo.com

powerpakdance.com

Nacionals del 2018: s’ofereixen classes de Sandusky, OH, Ocean City, MD, Orlando, FL
Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TECH Instructors populars: Zach Heller, Mollee Grey, Ade Obayomi, Sky Hoffmann, Jason Williams, Mark Orsborn Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: edat


PrimeTime Dance

Director: Justin Mise

972-681-7177

info@showbiztalent.com

primetimedance.net

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, SPEC Divisions d'edat: Mini (5 anys i menys), Petite (6-7 ), Pre-Junior (8-9), Junior (10-11), Pre-Teen (12), Teen (13-14), Pre-Senior (15-16), Senior (17-19), Adult ( 20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Entrades independents


Premi Lausana

Director: Shelly Power

+ 41-21-648-0525

info@prixdelausanne.org

prixdelausanne.org

Competició

Categories: Edat B, C.
Divisions: Grup A (15-16), Grup B (17-18) Divisions de mida del grup: duo / trio, petit grup, gran grup 2018 Nacionals: 3 de febrer, Lausana, Suïssa Classes ofertes

Convenció

Classes: B, C Beques Opps Performance Divisions disponibles de classe: Edat


El PULSE & Camp PULSE On Tour

Director: Pam Chancey

212-582-3474

info@thepulseontour.com

thepulseontour.com

Competició

Categories: A, B, C, DT,
H, I, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: camp PULSE: Pop
Starz (7-10), Teen Team (11-13) PULSE: intermedi (10-13), alt intermedi (13-15), avançat (14-17), professional (17+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Nacionals del 2018: 10 de juliol, Las Vegas, NV Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AC, AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TO, TECH Instructors populars: Gil Duldulao, Tricia Miranda, Matt Steffanina, Ian Eastwood, Tucker Barkley, Dave Scott Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: habilitat


Convenció de Dansa RADIX

Director: Eddie Strachan

818-392-3478 info@radixdance.com

radixdance.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, T, SPEC Divisions d’edat: Rookie (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior ( 16-18), obert (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 22-28 de juny, Las Vegas, NV Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: B, C, H, J, MT, T, TO Instructors populars: Chaz Buzan, Tabitha & Napoleon D'umo, Brian Friedman, Tyce Diorio, Tessandra Chavez, Talia Favia Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concurs de Dansa Arc de Sant Martí

Director: Amber Anthony

714-995-5883

info@rainbowdance.com

rainbowdance.com

Competició

Age Divisions: Starz of Tomorrow, Rising Starz, Elite Starz Group Size Divisions: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 27 de juny al 2 de juliol, Ciutat de Panamà, FL 9-14 de juliol, Pigeon Beques Forge, TN disponibles


Convenció Revel Dance

Director: Frank Musso

813-563-4249 info@dancerevel.com

dancerevel.com

Competició

Convenció


Convenció Revive Dance

Director: Jeremy Keeton

866-695-4144

info@revivedanceconvention.com

revivedanceconvention.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, O, T, SPEC Divisions d’edat: Sparks (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Sènior (16-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 30 de juny, Las Vegas, NV Classes Ofertes independents

Convenció

Classes: B, C, H, J, L, MT, PC, T, TO, TECH Instructors populars: Casey Quinn, Jenn Freeman, Erica Marr, Matt Aylward, Merissa Gassel, Maddi Burg Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Edat


Revolution Talent Competition

Directors: Kacy Combs, Craig Scribner, JoAnne Combs, Joey Desantino, Kim Brown i Allen Estrada 240-412-1948

info@revolutiontalent.com

revolutiontalent.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescent ( 12-14), sènior (15-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 25-29 de juny, Long Beach, CA, 4-9 de juliol, Chicago, IL Del 24 al 29 de juliol, s’ofereixen classes independents a Ocean City, MD

Convenció

Classes: AUD, B, C, H, J, L, M, TECH Instructors populars: Tokyo, Ade Obayomi, Mollee Grey Opps Performance
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Rising Star Talent Competition

Directora: Sharon Jordan

614-855-7720

chrissydanflous@gmail.com

risingstartalent.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescent (13-15) , Sènior (16-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia 2018 Nacionals: 26 de juny, Pigeon Forge, TN Classes ofertes Entrades independents


Tallers Rock the City

Directors: Laura May Zurzolo i Kiera Regan 732-446-4770

rtc@truetalentdance
competition.com

truetalentdancecompetition.com

Convenció

Classes: AUD, CP, COND, C, H, A


Agiteu la terra

Director: Lissette Lucas

305-582-7877

info@shaketheground.com

shaketheground.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, I, J, M, MT, O, P, T Divisions d’edat: Petites (5-8), Primeres (9-11), Menors (12-14), Senior Shakers (15-17), Pre-Professional (18+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 27 de juny, Orlando, FL Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: C, F, H, J, M, MT, T Instructors populars: Cristti, Rory Freeman, Duncan Cooper, Carlos Garland, Aaron Tolson, Brooke Wendle


Talent pur

Directors: Alex Erikson i Kevin Eybergen 914-633-9333

info@sheertalentltd.com

sheertalentltd.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, SPEC Divisions d’edat: petites meravelles (8 anys i menys), júnior (9-10), preadolescent (11-12), Adolescents (13-15), Sènior (16-21), Adult (22+), Semi-Professional (18+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, línia, producció 2018 Nacionals: 3 de juliol, Las Les classes de Vegas, NV ofereixen entrades independents

Convenció

Classes: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, TO, VAR, V Instructors populars: Neil Schwartz, Daniel Catanach, Charmaine Hunter, Amar Ramasar, Jared Jenkins, Rory Freeman Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: edat


Showbiz National Talent

Directors: Justin Mise, Alex Blitstein, & Carles Vigil

972-681-7177

info@showbiztalent.com

showbiztalent.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SC, SPEC Divisions d'edat: Mini (5 anys i menys), Petite (6-7 ), Pre-Junior (8-9), Junior (10-11), Pre-Teen (12), Teen (13-14), Pre-Senior (15-16), Senior (17-19), Adult ( 20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 23-28 de juny, Daytona Beach, FL 1-5 de juliol, Ft. Worth, TX 8-12 de juliol, Anaheim, CA 16-20 de juliol, Wilmington, NC Classes ofertes Entrades independents


Showstopper

Director: Debbie Roberts

843-357-7496

information@goshowstopper.com

goshowstopper.com

Competició

Convenció


Produccions sofisticades

Directora: Melissa R. Tessier

413-568-4815

info@sophisticatedproductions.com

sophisticatedproductions.com

Competició

Divisions d'edat: nivells júnior i sènior: 4-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-15, 16-18, 19-24, 25+ 2018 Nacionals: Beques Wildwood, NJ Performance Opps Divisions de classe disponibles : Capacitat


Premis Spirit of Dance i la SDA Class Experience

Directors: Kim Ahern i Wanda Cunningham 617-943-7600

director@spiritofdanceawards.com

spiritofdanceawards.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Divisions d’edat: principiants, recreatius i competitius: Mini (6 anys i menys), Primària (7- 9), júnior (10-12), adolescent (13-15), sènior (16-18), adult jove (19-22), adult (23+), Divisions de mida Pro-Am Group: solo, duo / trio , grup petit, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 17-22 de juliol, Hyannis, Cape Cod, MA 2a ubicació Classes TBA ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: B, C, F, H, J, L, MT, T Instructors populars: Jasmine Mason, Buddy Casimano, Eddie Bennett, Ellenore Scott, Joshua Allen, Ashle Dawson Beques disponibles


Esdeveniments destacats

Directora: Michelle Kresge

208-939-8015

tonya@spotlightevents.com

spotlightevents.com

Competició

Categories: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Gemmes per a principiants i Gemmes futures (recreatives): de 8 a menys, de 9-11 a 12 -14, 15-19 Competitiu: Petite (8 anys i menys), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio , grup petit, gran grup, línia, producció Nacionals del 2018: 29 de juny al 5 de juliol, San Diego, CA 1-7 de juliol, Wisconsin Dells, WI 9-14 de juliol, Seaside, OR Classes ofertes Entrades independents


Stage One Productions

Director: Greg Massay

405-573-7733

director@stageonedance.com

stageonedance.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-12), Adolescent (13-15), Senior (16 -19), per a adults (majors de 20 anys) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 18 de juny, Branson, MO

Convenció

Classes: C, H, N, T, TO, TECH Instructors populars: Caroline Lewis-Jones, Channing Cooke, Sky Massay-Cook, Barry Youngblood Performance Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Star Talent Productions

Directora: Jennifer Armstrong Daniels 336-905-8821

info@startalentproductions.com

startalentproductions.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T Divisions d'edat: recreatives, intermèdies i competitives: Mini (4-6), Petite (7-9) , Júnior (10-12), adolescent (13-15), sènior (16-19), adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juliol 19, Virginia Beach, VA S'ofereixen classes


Starbound National Talent Competition

609-693-0563

sandra@starbound.net

starbound.net

Competició

Divisions per edats: intermig, competitiu i elit (totes les edats) Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Foxwoods, CT San Antonio, TX Chicago, IL Atlantic City, NJ Lake Tahoe, NV Orlando, FL Classes ofertes Entrades independents Beques Divisions disponibles de classe: Capacitat


Concurs de talents Starpower

Directors: Gary Pate i Grace Wakefield 301-870-9550

noelle@starpowertalent.com

starpowertalent.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Divisions d'edat: principiants, intermedis i avançats: minis
(8 anys i menys), júnior (9-11), adolescents (12-14), sèniors (15-19) Avançat: adults (20+ anys) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, grup petit, grup gran, línia , producció 2018 Nacionals: Uncasville, CT
Las Vegas, NV Ocean City, MD Orlando, FL Branson, MO
Classes ofertes a Atlantic City, NJ, Myrtle Beach, SC
Entrades independents


Concurs d’arts escèniques StarQuest

Director: Steve Wappel

919-363-2900

concierge@starquestdance.com

starquestdance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Nova (recreativa), Clàssica (intermèdia), Selecciona (avançada): Petite (8 & sota),
Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 19 de juny -24, finals mundials, Galveston, TX, 3-8 de juliol, finals mundials, Sandusky, OH, del 17 al 22 de juliol, finals mundials, Virginia Beach, VA Classes ofertes


Concursos de dansa Starz

Director: Linda Payne

888-978-5218

starzdance
competitions@yahoo.com

starzdancecompetitions.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T Divisions d'edat: principiant, intermedi, avançat: Petite (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescents (12-14), Sènior (15-18), Adult (19+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup,
gran grup, línia, producció Entrades independents


Step Up 2 Ball

Director: Carol Wallace

781-231-0211

carol@stepup2dance.com

stepup2dance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Novells, Competitius, Avançats i Pro-Am: 5-6, 7 -8, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16, 17-18, 19-24, 25-40, Divisions de mida de grup sènior: solo, duo / trio, grup petit, grup gran, línia, producció Nacionals del 2018: del 29 de juny a l'1 de juliol, Phoenix, AZ, del 6 al 9 de juliol, Manchester, NH, del 17 al 20 de juliol, a Atlantic City, NJ.

Convenció

Classes: A, AUD, C, J,
MT, T Beques Opps Performance Divisions de classe disponibles: habilitat


ESTUDI EN DIRECTE!

Director: Tiffiny Robinson-Smith 614-898-1000

tsmith@americheer.com

studiolivedance.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T Divisions d'edat: Mini (3-7), Petite (8-10), Junior (11-12) , Adolescent (13-15), Sènior (16-19), Adult (20+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Classes Ofertes Entrades independents Beques disponibles


Talent On Parade

Directors: Kimberly i Eric McCluer 316-522-4836

office@talentonparade.com

talentonparade.com

Competició

Categories: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, V, SPEC Divisions d'edat: Competitivitat automàtica: 6 anys o menys, 20+ principiants , Intermedi i competitiu: de 7 a 19 anys Divisions de mida del grup: solista, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 12 de juny, San Antonio, TX 26 de juny, St. Louis, MO 5 de juliol , Classes de Kansas City, KS ofereixen entrades independents

Convenció

Classes: A, AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TO, TECH, VAR, V Instructors populars: John Michael Fowler, Don Mirault, Joey Doucette, Helene Phillips, Robin Dawn, Beques Val Manchin Divisions de classe disponibles: habilitat


Llança el repte de la dansa

Directora: Adrienne Kellett

732-861-6482

sales@throwdowndance.com

throwdowndancechallenge.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Divisions d'edat: Mini (5-7), Petite (8-9), Junior (10- 12), Teen (13-15), Sr Teen (16-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juliol de 2018, Atlantic City, NJ Classes ofertes independentment Inscripcions Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concurs de Dansa Thunderstruck

Director: Tiffany Nagel

702-838-6878

info@thunderstruckdance.com

thunderstruckdance.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Estrella del futur i Estrella brillant: Petita (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescent ( 12-14), sènior (15-19) Rock Star: adolescent (12-14), sènior (15-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: juliol 11-15, Las Vegas, NV Classes ofertes Entrades independents


Transcend Tour

Directors: Carlye Flieder i Elina Gordienko 844-683-6483

info@transcendtour.com

transcendtour.com

Competició

Categories: B, C, H, I, J, L, MT, O, T Divisions d'edat: Mini (8-10), Junior (11-12), Adolescent (13-15), Senior (16-19), Pro (17+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció

Convenció

Classes: AUD, CP, C, H, J, MT, TO, SPEC Instructors populars: Alan Salazar, Nika Kljun, Eden Shabtai, Sabrina Phillip, Ashley Everett, Hamilton Evans Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Capacitat

Convencions de dansa Tremaine Inc.

Director: Joe Tremaine

800-832-2050

convencions @ tremaine
dance.com

tremainedance.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, O, T Divisions d'edat: júnior (6-10), adolescent (11-13), sènior (14+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, línia, producció Nacionals del 2018: 6 de juliol, Orlando, FL Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, MT, PC, PA, T, TO, TECH Instructors populars: Laurie Johnson, Joe Tremaine, Keri LaGrand, Derrick Schrader, Meghan Sanett, Marty Dew Performance Beques Opps Divisions de classe disponibles: edat


Triple Threat Dance Convention

Director: Darryl Hodgins

888-414-3332

info@triplethreatdance.com

triplethreatdance.com

Convenció

Classes: AUD, CP, C, F, H, J, L, M, MT, T, TO, TECH Instructors populars: Tyce Diorio, Luther Brown, Lisa La Touche, Jillian Meyers, Megan Lawson Performance Opps Beques Divisions de classe disponibles: Capacitat


True Talent

Directors: Laura May Zurzolo i Kiera Regan

732-446-4770

info@truetalentdance
competition.com

truetalentdancecompetition.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, V, SPEC Divisions d'edat: Novells i competitius: Petite (3-6) (7-8), Junior (9-10) (11-12), adolescent (13-14) (15-16), sènior (17-18) (19-20), adult (21+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio , petit grup, gran grup, producció Nacionals del 2018: del 9 al 13 de juliol, Lake Harmony, PA Classes Ofert beques disponibles


Turn It Around Tour, LLC

Directors: Frank Kosik i Liz Catterlin 330-858-4719

info@turnitaroundtour.com

turnitaroundtour.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V, SPEC Divisions d’edat: Premier (principi) i Estrella (intermedi / avançat): Mini (8 anys i menys), Pre -Junior (9-10), júnior (11-12), adolescent (13-15), sènior (16-19) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, producció 2018 Nacionals: Classes OH Entrades independents ofertes

Convenció

Classes: AC, C, F, H, J,
L, MT, T Instructors populars: Jennifer Black, Frank Kosik, Tara Iacobucci, Michael Paternostro, Jamie Torcellini, Mark Santillano Beques disponibles Divisions de classe: Capacitat


Desafiament Turn It Up Dance

Directora: Melissa Burns

617-283-8811

info@turnitupdance.com

turnitupdance.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Divisions d'edat: Mini (8 i menys), Junior (9-11), Adolescent (12-14), Sr . Adolescents (15-18), adults (19-30), adults + (30+) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: estiu 2018, Hyannis, MA Long Branch , NJ Ocean City, MD S'ofereixen classes

Convenció

Classes: AUD, B, C, F, H, J, L, MT, T, TECH Instructors populars: Tara Jean Popowich, Alex Wong, Thayne Jasperson, Comfort Fedoke, Danielle Sten, Lance Guillermo Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Capacitat


Associació de Dansa Universal

Directora: Katie Anway

800-DANCEUDA

danceuda@varsity.com

uda.varsity.com

Competició

Categories: CHE, DT, H, J, L Divisions d'edat: Petita (6 anys i menys), Mini (7-9), Juvenil (10-12), Junior (13-15), Sènior (16-18), Obert (14+), Junior High, Junior Varsity, Varsity, Divisions de mida de grup col·legiat: solo, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 2 de febrer, Orlando, FL


Concurs Internacional de Ballet dels EUA

Director: Mona Nicholas

601-355-9853

mnicholas@usaibc.com

usaibc.com

Competició

Categories: B, C, P Divisions d'edat: Divisió júnior (14-18), Divisió sènior (19-28) Divisions de mida del grup: solo, duo / trio 2018 Nacionals: del 10 al 23 de juny, Jackson, MS Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: B, C, M, PA, P,
T, VAR, V Popular Instructors: Carlos Dos Santos, Petrusjka Broholm, Zhanna Dubrovskya, Charles Askegard, Fabrice Herrault, Svetlana Osiyeva
Beques de rendiment Opps Divisions de classe disponibles: habilitat


Velocity Dance Convention

Directors: Eve Mason i Cory Jones 818-416-1161

info @ velocitydance
convention.com

velocitydanceconvention.com

Competició

Categories: B, C, H, J, L, MT, O, T Divisions d'edat: Mini (5-8), Junior (9-12), Adolescents (13-15), Senior (16-18) Divisions de grups : solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció Nacionals del 2018: 14 de juliol, Las Vegas, NV Classes ofertes

Convenció

Classes: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, MT, T, TO, TECH Instructors populars: Mark Goodman, Kyle Hanagami, Shannon Mather, Melissa Sandvig, Dee Caspary, Beques Ade Obayomi Performance Opps Divisions de classe disponibles: edat


Explosió de dansa de la costa oest

Directors: John Crutchman i Alan Sherfield 702-368-6228

robinwcde@me.com

westcoastdanceexplosion.com

Competició

Categories: B, C, H, J, MT, O, T Divisions d'edat: Mini (6-9), Junior (10-12), Adolescents (13-15), Sènior (16+) Divisions de grups: solitari, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: 2 de juliol, Orlando, FL Classes ofertes

Convenció

Classes: AUD, B, C, F, H, J, L, MT, PA, T, TO, TECH Instructors populars: Scott Myrick, John Crutchman, Will Johnston, Kim Wolfe, Elizabeth Parkinson, Tre Holloway Performance Opps Beques Classe disponible Divisions: Edat


WILD Dance Intensive

Directors: Gary Pate, Lindsey Pleasants i Casey Azuogu 937-376-7777

info@wildaboutdance.com

wildaboutdance.com

Convenció

Classes: B, C, H, J, T Instructors populars: Ade Obayomi, Theresa Stone, Casey Askew, Jill Wollins, Marinda Davis, Frankie Zulferino Performance Opps Beques Divisions disponibles de la classe: Edat

Campionats Mundials d’Arts Escèniques

Director: Kylee Odom

323-828-1238

nationaldancedirector@wcopa.com

wcopa.com

Competició

Categories: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, V, Divisions d'edat SPEC: 5-7, 8-10, 11-12, 13-15, 16-17, 18-24, 25-29, 30+ Divisions de mida del grup: solo, duo / trio, petit grup, gran grup, línia, producció 2018 Nacionals: Long Beach, CA Classes ofertes Entrades independents

Convenció

Classes: AC, AUD, B, CP, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, N, PC, P, T Instructors populars: instructors de Hollywood i Broadway
Actuació Opps
Beques disponibles Divisions de classe: Edat


Concurs de Dansa Mundial

Directors: Chrystan Sheatzley i Jill Wolins

240-412-1804

worlddancepageant@yahoo.com

worlddancepageant.com

Competició

Categories: A, B, C, H, J, L, MT, O, P, T Divisions d'edat: Petita (8 anys i menys), Junior (9-11), Adolescent (12-14), Sènior (15-19 ) Divisions de mida del grup: solo 2018 Nacionals: Meadowlands, NJ Entrades independents Rendiment Beques Opps Divisions de classe disponibles: Edat


Gran Premi Amèrica Juvenil

Director: Blair Hartley

646-791-9500

info@yagp.org

Competició